Oxelösunds logga

Öppettider och kontaktuppgifter

Här hittar du öppettider och kontaktuppgifter till Kustbostäders verksamheter

Max 3 besökare i receptionen

Vi följer Folkhälsomyndighetens rekommendationer och har därför begränsat antalet besökare till max 3 stycken i receptionen.

Vi tackar för din förståelse och ber dig även att komma ensam på ditt besök, vänligen låt ditt eventuella sällskap vänta utanför.

På Kundcenter hjälper vi dig bland annat med

  • Felanmälan
  • Nycklar

Telefontid och besökstid
Måndag - fredag 9.00-12.00, 13.00-14.30
Telefon 0155-388 50

Valborgsmössoafton, fredag 30 april har vi öppet till 12.00.
Akuta ärenden hänvisas till Securitas

E-post kundcenter@oxelosund.se

Akuta ärenden efter kontorstid

Securitas, telefon 010-470 57 84

Störningsjour

Under kontorstid, telefon 0155-388 50

Övrig tid Securitas, telefon 019-324 325

Jag har låst mig ute- vem kontaktar jag?

Ring Kundcenter eller Securitas under respektive öppettider.

Legitimation krävs. Avgift måndag till fredag 8.00 - 16.00, 500 kr.
Övriga tider fastställs kostnaden av Securitas.

Skadedjur i lägenheten?

Kontakta Anticimex direkt på telefon 0155-20 55 30

Telefontid
Måndag till onsdag 9.00-12.00, 13.00-14.30. Torsdag 9.00-12.00. Fredagar stängt

Telefon 0155-388 50, knappval 2

E-post uthyrningen@oxelosund.se

Endast bokade besök

Linda Bernehjält, Fastighetschef

Telefon:0155-388 09

E-post: linda.bernehjalt@oxelosund.se

Tina Forstén, chef Kundcenter och Uthyrning

Telefon: 0155-388 28

E-post: tina.forsten@oxelosund.se

Patrik Andersson, chef Miljögruppen

Telefon: 0155-382 23

E-post: patrik.andersson@oxelosund.se

Mikael Österberg, chef Servicegruppen

Telefon: 0155-382 55

E-post: mikael.osterberg@oxelosund.se

Susanne Bergkvist, chef Städ

Telefon: 0155-388 06

E-post: susanne.bergkvist@oxelosund.se

Charlotte Löfstedt, Fastighetsförvaltare

Telefon: 0155-388 04

E-post: charlotte.lofstedt@oxelosund.se

Jonas Karlsson, Teknisk chef

E-post: jonas.karlsson@oxelosund.se

Ann-Katrin Hultman, Fastighetsförvaltare

Telefon 0155-388 12

E-post: ann-katrin.hultman@oxelosund.se

Jacob Poli, tf Fastighetsförvaltare

E-post: jacob.poli@oxelosund.se

Pär Blom, Projektchef, ansvarig båthamnar

Telefon: 0155-388 90

E-post: par.blom@oxelosund.se

Håkan Berg, Planerare

Telefon: 0155-388 16

E-post: hakan.berg@oxelosund.se

Kustbostäder ingår tillsammans med Oxelö Energi i en av Kommunen ägd koncern. Vi har en gemensam ledningsgrupp för båda bolagen.

Per Alm, VD

Telefon: 0155-388 05

E-post: per.alm@oxelosund.se


Jonny Jakobsson, Energichef

Telefon: 0155-388 48

E-post: jonny.jakobsson@oxelosund.se


Linda Bernehjält, Fastighetschef

Telefon:0155-388 09

E-post: linda.bernehjalt@oxelosund.se


Annika Lindblom, Ekonomichef

Telefon: 0155-388 02

E-post: annika.lindblom@oxelosund.se


Annelie Löfstedt, HR-chef

Telefon: 0155-388 22

E-post: annelie.lofstedt@oxelosund.se


Julia Bergman, Marknadschef

Telefon: 0155- 388 11

E-post: julia.bergman@oxelosund.se

Sidan uppdaterad:

Denna webbplats använder cookies. Genom att fortsätta att surfa på denna webbplats samtycker du till vår användning av cookies. Ta reda på mer genom att läsa vår sekretesspolicy.

Läs mer